Ve čtvrtek 13. června 2024 bude prodejna iQSPORT uzavřena

z důvodu účasti na veletrhu.

O nás - iQSPORT.cz

Počátky iQSPORTu sahají do roku 1993, kdy Karel Kruťa začal podnikat v oblasti velkoobchodu a distribuoval značky Pinguin, Sherpa, Trimm, Hannah, Berkner a některé další. 

V roce 2005 se ke Karlovi přidal bratr Lukáš a vytvořili maloobchodní web iQSPORT.cz, jako jeden z prvních e-shopů v České republice se zaměřením na sportovní a outdoorové vybavení.

Web iQSPORT 01

„V kontrastu s levným a nekvalitním zbožím, které v 90. letech zaplavily obchody, jsme vždy dávali přednost kvalitnímu sortimentu. Ať už šlo o stany nebo lezecké vybavení, kvalita je u nás vždy na prvním místě. Pokud se u nějaké značky projevují závady nebo funkční problémy, bez milosti ji vyřadíme.“

Začátkem roku 2007 jsme otevřeli naši první skladovou prodejnu v Holešově. Na ulici Grohova jsme fungovali až do roku 2012. Bohužel se nám nedochovaly žádné pěkné fotografie...

Prodejna iQSPORT na ulici Grohova Prodejna iQSPORT na ulici Grohova

Prodejna iQSPORT na ulici Grohova, Holešov (2007 - 2012)

Nárůst objednávek nás vedl k založení společnosti s ručením omezeným, a tak 29. září 2008 bratři založili firmu IQsport s.r.o.

Rok 2009 jsme odstartovali spuštěním třetí generace webu, navzdory světové ekonomické krizi. Nicméně naše vize o udržitelném rozvoji firmy nás vedla ke koupi objektu pro podnikání. Koupili jsme starý dům, který jsme z vlastních zdrojů začali rekonstruovat.

Mnohem horší časy přišly v roce 2012. Po krátké nemoci umírá Karel ve věku pouhých 39 let. Tato tragédie a Karlovo nezastupitelné místo vedly k rychlému sledu událostí.

Lukáš ukončil velkoobchodní činnost a vypořádává závazky bratra ke všeobecné spokojenosti odběratelů i dodavatelů. Dokončuje rekonstrukci objektu a stěhuje prodejnu na adresu Dukelská 47. Přestože jde o rozměrově poloviční prostory, ukazuje se, že pro potřeby malého outdoorového obchodu vyhovují, a tak zde firma funguje dodnes.

Prodejna iQSPORT Holešov Prodejna iQSPORT Holešov

Prodejna iQSPORT na ulici Dukelská, Holešov (2012 - současnost)

V dalších letech prošel zásadními změnami e-shop, kdy jsme se z vývoje e-shopu „na míru“ přeorientovali na open source řešení, které se spolu s prudkým rozvojem mobilních technologií později ukázalo jako efektivnější.

Web iQSPORT 4

V roce 2017 nás postihla další nepříjemná skutečnost, a sice celková rekonstrukce ulice 6. května. Jde o jedinou příjezdovou ulici k naší prodejně. Její uzavírka začala 10. března a oprava trvala až do 20. prosince 2017, tedy téměř rok.

Uzavírka ulice 6. května

V roce 2018 jsme začali spolupráci s firmou Kostka kolobka. Oboustranné zaujetí nás přivedlo k založení půjčovny koloběžek v Holešově, která fungovala od května 2018 až do roku 2020.

Půjčovna koloběžek iQSPORT

V květnu 2019 Lukáš úspěšně zakončil instruktorský kurz Nordic Walking akreditací od MŠMT. Stejně tak i Dáša Gregorová, se kterou jsme začali pořádat kurzy Nordic Walking.

Kurzy Nordic Walking iQSPORT

V srpnu 2019 spouštíme už pátou generaci e-shopu iQSPORT. Je to vlastně takový dárek k 14. narozeninám firmy.

Web iQSPORT 5

V roce 2020 začal svět obcházet komunistický virus z Číny. Minimální zájem o půjčovnu koloběžek nás přivedl k jejímu uzavření. V duchu doby se více věnujeme individuálnímu přístupu jak na prodejně, tak na našich kurzech Nordic Walking.

V březnu roku 2023 jsme spustili šestou generaci e-shopu, tentokrát s expanzivním záměrem - web je duplicitní v angličtině a začínáme více prodávat do zahraničí. 

Lukáš Kruťa

zakladatel iQSPORT