Úvod

Nordic Walking

O nás instruktorech

Služby

Fotogalerie

Kontakt

Co je Nordic Walking?

Nordic walking, česky severská chůze, je dynamická chůze se speciálními holemi. Hole vhodné pro Nordic Walking jsou vybaveny poutkem - rukavičkou, které umožňuje odraz z hole. Oproti tomu  trekové hole mají volné poutko, které neumožňuje docílit správného pohybu severské chůze.

Při jízdě na kole nebo běhu zatěžujeme především svaly nohou a hýždě. Při správné technice Nordic Walkingu navíc zapojujeme i svaly trupu, horních končetin a trapézové svaly.

Nordic Walking je kondiční chůze a můžete ji provozovat venku, celoročně a téměř v jakémkoli terénu. Velkou výhodou severské chůze je to, že při dobrém zvládnutí techniky zapojíte až 90 % svalů.

Zapojení svalů při různých aktivitách

Zapojení svalů při různých aktivitách

 

Možná si položíte otázku: „Pro koho je vhodný Nordic Walking?“ Odpověď zní: „Úplně pro všechny, kteří mají chuť se hýbat.“ Nezáleží ani na pohlaví, ani na věku, ani na předešlé zkušenosti se sportem. Všichni si u severské chůze mohou přijít na své. Děti obvykle baví skupinové hry s holemi a soutěže. Dospělé většinou nabíjí samotný pohyb v lese, v přírodě, při kterém cítí zapojení celého těla, ale zároveň si psychicky odpočinou od dennodenních starostí. Postarší lidé zase mnohdy oceňují skupinové aktivity, při kterých se mohou protáhnout a znovu nabýt sebejistoty.

Nezáleží na tom, jestli je člověk sportovec nebo ne. Nezáleží ani na tom, jestli je člověk rychlý nebo pomalý. Nesportovcům může chození s holemi pomoci k lepší kondici a k otevření cesty pro další pohybové aktivity. Sportovcům, zejména pak těm, kteří jsou zaměřeni jen jednostranně, Nordic Walking může pomoci k posílení a protažení partií, které u svého sportu zanedbávají. Stává se tak nepřekonatelným doplňkovým "rekreačním" sportem.