O nás

Poohlédnutí…


Podnikat jsme začali v roce 1993 a brzy jsme zakotvili v sortimentu sportovního vybavení (tehdy ještě slovo outdoor nikdo neznal). Značky, se kterými jsme začínali, byste spočítali na prstech jedné ruky. Ferrino, Pinguin, … Spousta z nich nás provází doteď.


V létě roku 2005 jsme spustili náš pilotní web iQsport.cz. Už tehdy jsme věděli co budeme dělat a držíme se toho dodnes. Chceme nabízet kvalitní a prověřené věci. Prodávat je za rozumné ceny. Chceme si vybudovat dobrou značku… To vše se nám už povedlo a díky vám si to máme možnost neustále ověřovat. :-)


Rok 2009 jsme odstartovali spuštění třetí generace webu. Z ohlasů na náš web a prudký nárůst počtu objednávek jsme na dlouhou dobu byli přesvědčeni o správném směrování. Proto následujících pět let web zůstal prakticky v nezměněné formě. Přežil dokonce i nástup unifikovaných designů... světovou ekonomickou krizi...


Nicméně začátek roku 2012 pro nás začal velmi smutně. Jeden ze zakladatelů myšlenek iQsportu, spolutvůrce tohoto názvu, běžec, cyklista, horal, horolezec, potápěč, vášnivý lyžař, motorkář a hlavně velký pohodář, Karel Kruťa, zemřel ve věku nedožitých 39 let. Tato velká rána nás všechny velmi zasáhla. Následuje rychlý slet událostí...


Od dubna 2012 jsme pilně rekonstruovali naše současné sídlo, abychom vás mohli v červnu 2013 přivítat v novém prostoru. Sice menším, ale pro potřeby vyzkoušení anebo vyzvednutí zboží, dostatečném. Nyní je vám k dispozici naše prodejna o rozloze téměř 40 m². Právě zde si můžete osahat a vyzkoušet veškeré zboží, které máme skladem.


Po dvou letech příprav v květnu 2016 spouštíme čtvrtou generaci webu. Pro nás jde o složitý proces, který bych co do složitosti přirovnal k transplantaci srdce. Ale především pro Vás máme po více než sedmi letech nový design. Zároveň rozšiřujeme sortiment o několik nových značek. Zároveň připravujeme několik senzačních novinek, které si zatím necháváme v rukávu.


Jedeme z kopce :-)


Lukáš Kruťa

zakladatel iQsport.cz