Brubeck: evropská špička ve výrobě funkčního prádla

před rokem


Brubeck nepatří mezi značky, jejíž produkty byste našli v regálech každého obchodu s vybavením pro sport a outdoor, přesto by byla velká chyba tuto (zatím) ne tak známou značku přehlížet. My sami její výrobky testujeme už několikátý měsíc a musíme přiznat, že místo v našich šatnících mají na několik sezón jisté.                                                                                                  


Kombinováním materiálů k dokonalosti

Polský Brubeck se specializuje od roku 2005 na výrobu bezešvého funkčního prádla pro potřeby široké palety sportů a do nejrůznějších klimatických podmínek. Základ jeho nabídky tvořila zpočátku syntetická vlákna, která nabízela cenné vlastnosti v podobě odolnosti a rychlého schnutí. Později Brubeck přidal kombinace s přírodními materiály jako jsou bavlna nebo merino. Šikovným spojením dvou materiálů se podařilo získat z obou materiálů ty nejlepší vlastnosti  - rychlé schnutí, odolnost zápachu, delší životnost, neškrábavost, hřejivost v zimě, chladivost v létě. Že kombinace merina a polyamidu v praxi funguje velmi dobře, dokazuje i jedna z nejoblíbenějších řad Brubecku - Active Wool.


Díky složení ze 41 % merina a 56 % polyamidu se dá funkční prádlo Brubeck Active Wool nosit prakticky celý rok a při většině sportů. Zatímco merino v případě potřeby zahřeje nebo ochladí, polyamid pomáhá termoprádlu držet tvar a rychle schnout. A na rozdíl od 100% merina je řada Active Wool znatelně měkčí a příjemnější na nošení.

V případě dvouvrstvého úpletu má každá vrstva svou jedinečnou funkci. Vnitřní vrstva odvádí pot a udržuje svého nositele v suchu, vnější vrstva zajišťuje tepelnou izolaci, čímž zamezuje tepelným ztrátám. V místech, kde se při sportu obvykle nejvíce potíte, nechybí speciální větrací zóny, které pomáhají s odváděním potu i při opravdu vysoké fyzické zátěži.

Při vývoji se myslelo i na alergiky a cestovatele - antialergická a bakteriím odolná úprava prádla Brubeck je samozřejmostí.

Žádné švy, maximální pohodlí

Významným detailem, který posouvá komfort při nošení prádla Brubeck ještě o stupeň výš, je absence švů. Možná se to zdá jako zanedbatelná drobnost, ale určitě jste sami někdy zažili na vlastní kůži boční šev zařezávající se do kůže. A není nic svízelnějšího než muset se vypořádat kromě zdolávání výškových metrů na kole, v běhu nebo na skalní stěně s neposlušným termoprádlem. Na pánském ani dámském prádlem z dílny Brubecku byste proto švy hledali marně.


Brubeck pro každý sport

Široká nabídka v podání Brubecku neznamená jen několik barevných provedení. Jednotlivé řady obsahují od oblečení vhodného pro minimální fyzickou aktivitu (spánek, práce v kanceláři), přes rekreační pohyb (indoor i outdoor) po termoprádlo pro extrémní sporty a práci v náročných podmínkách (záchranné složky, kovovýroba), splňující například i požadavek nehořlavosti nebo antistatičnosti.

Pro aktivní sportovce Brubeck vyvinul řadu 3D Run Pro, prostorově tkané termoprádlo, které skvěle odvádí pot a výborně tepelně izoluje. Jeho tajemství spočívá právě ve způsobu tkaní, díky němuž vzniká různě strukturovaná tkanina lépe odvětrávaná v oblastech, kde dochází k pocení a silnější na místech, které je potřeba udržet v teple. Hodí se tak pro sporty s vysokou i střídavou intenzitou, během nichž dle potřeby odvádí pot a zajišťuje tepelný komfort.

Užitečným kouskem do šatníku jsou také termotrika z řady Brubeck Fitness. Bezešvá tkanina je vyrobená opět ze dvou vrstev, jedné odvádějící pot, druhé izolující, což zajistí, že zůstanete v suchu i při cvičení s vysokou intezitou. Termotrika Brubeck Fitness se osvědčila při cvičení v posilovně i jako první vrstva při běhu nebo jízdě na kole.

Termoprádlo Brubeck jsme chtěli vyzkoušet na vlastní kůži nejen kvůli tomu, že se značka vypracovala mezi evropskou špičku ve výrobě funkčního prádla, ale také kvůli ceně. Málokterá značka totiž v porovnání s konkurencí nabídne tolik muziky za tak nízkou cenu. A Brubeck nás opravdu nadchnul. :)

Doporučujeme/testovali jsme:

1. Brubeck ACTIVE WOOL dámské tričko s dlouhým rukávem

Univerzální sportovní kousek pro celoroční využití. Můžete ho obléci při většině sportů od jara do zimy a oceníte ho i při aktivních dovolených. Běh, turistiku nebo cyklistiku můžete bez obav o svůj tepelný komfort absolvovat ve stejném tričku a ušetříte místo v batohu. :)

Brubeck ACTIVE WOOL dámské tričko s dlouhým rukávem


2. Brubeck 3D Run PRO pánské tričko krátký rukáv

Tričko pro dříče všeho druhu. Pot z práce na kůži nebude znát, protože tohle prostorově tkané tričko vše odvede od těla pryč. Stále v suchu, stále v teple.

Brubeck 3D Run PRO pánské tričko krátký rukáv


3. Pánské boxerky Brubeck FITNESS

Boxerky s delší nohavičkou, která se nevyhrnuje. Dobře sedí a nikde netáhnou. Bezešvé provedení je zde opravdu znát. Ideální gramáž pro použití napříč celým rokem.

Pánské boxerky Brubeck FITNESS

Kdo nosí termoprádlo Brubeck

  • polská biatlonová reprezentace

  • nejlepší český maratonec Víťa Pavlišta

  • motocyklový závodník Jakub Smrž

  • polský mistr ve freeridu Arthur Miśkiewicz

  • cyklistický tým MadBike jezdící český pohár v maratonu

  • horolezecká expedice 5 rukou/5 vrcholů na pět nejvyšších vrcholů bývalého Sovětského svazu i přes handicap

  • vítěz Beskydské sedmičky Jaroslav Balatka

  • my :)

Podívejte se na další zboží Brubeck