Materiály

V této sekci můžete nalézt podrobný popis materiálů a technologií námi prodávaných produktů.

3D technology

Technologie 3D se používá k výrobě prostorově tvarovaných oblastí látky. Tyto výrobky jsou navrženy tak, aby se anatomicky přizpůsobily tvaru postavy a oblastem pocení. Rozdílné struktury látek podporují práci svalů a kvalitněji odvádějí pot. Díky systému kanálků udržují náležitou teplotu.

Technologie 3D se používá na výrobu zádových systémů batohů. Prostorově tkané 3D prádlo je nazýváno prádlem XXI. století. Je neobyčejně funkční, pružné, stálé a komfortní v každé situaci.

 

Air 8000

Air 8000 je tkanina používaná jako svrchní materiál obuvi Aku, který zaručuje maximální odpařování kožního potu. Propouští 8021 g vodních par za 24 hod. Na rozdíl od 700 g u běžných látek, odvede tedy 11,5 x více vlhkosti než běžný materiál. Stupeň prodyšnosti je velmi důležitý pro zdraví a pohodu nohy nedochází k napadení mykózou, k zanícení nebo bolestivým otlakům.

 

AirySoft

AirySoft active shell je dvouvrstvý softshellový materiál. Je lehký a proto, že neobsahuje membránu je i vysoce prodyšný. Vnější vrstva je odolná pružná tkanina a na vnitřní straně je vrstva fleece pro lepší tepelnou izolaci.

Tento SoftShell je dobře větru odolný, přestože nemá membránu. Oděvy z tohoto materiálu mají výbornou tepelnou charakteristiku.

 

Anfibio

Kůže Anfibio je kvalitní hovězinová useň odolná proti vlhku a opotřebení.

 

BHB Micro

Body Heat Barrier je termoizolační materiál, který je špičkou mezi materiály pro extremní použití na současném outdoorovém trhu.

BHB Micro je mimo jiné použit v nejvyšší modelové řadě spacáků Pinguin, kde nahradil dříve používané značkové materiály PrimaLoft® Sport a Polarguard 3D®.

BHB Micro je velmi lehký, měkký, prodyšný, dobře stlačitelný. Snadno se udržuje, lze jej prát, velmi rychle schne. Silikonizovaná vlákna odpuzují vodu a díky své hustotě tvoří barieru, která částečně chrání uživatele proti vlhkosti a udržuje jej v suchu a v teple i při extrémních podmínkách. BHB Micro je velmi zdařilá náhrada peří, na rozdíl od něj však velmi vhodný pro alergiky.

BHB Micro používá ve svých produktech řada renomovaných světových značek, na rozdíl od značkových termoizolací však většinou nesou vlastní komerční název a tím i výhradní právo k jeho používání.

Základem termoizolace BHB Micro jsou:

Tyto dva aspekty připravují optimální fyzikální podmínky pro dosažení jeho vynikajících tepelně izolačních parametrů.

 

Bioniq

Bioniq je pletenina s ionty stříbra. Pletenina Bioniq je velmi příjemná na těle, je měkká, lehká, pružná, odvádí pot od pokožky a zesiluje přirozenou termoregulaci organismu.

Díky stříbrným vláknům je tento materiál bakteriostatický (bránící růstu mikrobů), čímž eliminuje nepříjemný pach potu bez dalších chemických přípravků. Bioniq nemění své vlastnosti během dlouhého používání a snadno se udržuje.

 

BlocVent

BlocVent je značka moderních laminátů značkové neporézní hydrofilní membrány Gelanots, vyráběné v Japonsku. Tato membrána, díky soustavnému vývoji, pokrokové technologii a nejnovějším znalostem, které jsou u ni využity, propůjčuje řadě BlocVent, kterou jsme pro vás vybrali, mimořádné schopnosti.

BlocVent 2L DWR

Expedicemi i běžnými uživateli dokonale prověřený dvouvrstvý laminát membrány Gelanots ze 100% Nylonu.

BlocVent 2,5L Ripstop Super Light

V současnosti nejlehčím materiálem toho druhu na světě. Kromě vynikajících parametrů díky membráně Gelanots vyniká mimořádně nízkou hmotností a je příjemný i na holé pokožce. Přitom právě vysoká přilnavost jiných lehkých materiálů bez podšívek je pro uživatele, a zvláště za deště, nepříjemná. Je proto ideálním materiálem všude kde je třeba výrazně ušetřit na váze a objemu při zachování spolehlivosti, vysokých parametrů a vysokého pocitového komfortu. Popsané vlastnosti jistě přispějí k vaší pohodě a tím k vyšším výkonům, bude-li to třeba.

BlocVent PRO 3L

Zcela nově vyvinutý třívrstvý laminát s novou, ještě více prodyšnou membránou. Laminát je navíc elestický, tutíž velmi pohodlný a neomezující v pohybu, takže se můžete plně soustředit na výkon. Modely vyrobené z tohoto laminátu jsou určeny pro použití v těch nejnáročnšjích podmínkách kde je zapotřebí vysoká odolnost proti dešti a zároveň co nejvyšší prodyšnost. Ideální volbou je pak např. lezení a treking v horách, vysokohorská turistika, skialpinismus apod. 

Cascadian

je materiál pro výrobu plstového nádoí. Cascadian je recyklovatelná a levná odpověď na všechny vaše outdoorové jídelní potřeby.

Nádobí má nízkou hmotnost, je pružné, kompletně recyklovatelné, chemicky inertní, má vysokou teplotu tání, ultralehké, odolné proti nárazu, dobře umyvatelné.

 

Codra

Codra je látka z polyesterových vláken upravená polyuretanovým zátěrem. Codra má velmi dobrou trvanlivost, je odolná v tahu, lze ji těžko roztrhnout a výrobky (batohy) ve kterých je použita mají dlouhou životnost.

Codra je používána jako neznačková a i levější látka nahrazující Corduru.

 

Colibri DRY

Colibri DRY se používá na péřové spací pytle a oblečení, jehož konstrukce chrání péřovou náplň před vlhkostí zvenku i zevnitř.

Materiály Colibri DRY vznikají spojením základních nylonů typu Colibri DWR a velmi tenké PU membrány, která zvyšuje vodoodpudivost vnější stěny spacáku nebo péřovky a přitom propouští vodní páry z těla uživatele.

 

Colibri DWR

Colibri DWR je extrémně lehký materiál složený z nejtenčích vláken. Používá se na péřové spacáky i syntetikou plněné spací pytle a oblečení.

Díky použití této textilie na vnější i vnitřní plášť spacích pytlů, mají tyto spacáky nízký objem a malou hmotnost a to jak pro letní a třísezónní použití, tak i do extrémně nízkých teplot. Úspora objemu sbalených spacích pytlů je až 50% oproti typům se srovnatelným tepelným výkonem, ale v klasickém, nylonovém provedení.

Materiály Colibri mají speciální mikrovlákennou konstrukci. Přes 4000 mikrovláken na jednom cm2. což činí přibližně 33 g/m2.Tímto vláknem nepronikne náplň spacáku či bundy, zatímco je dostatečně prodyšná pro vodní páry.

 

CoolMax – 100% tvarovaný polyester

Speciální čtyřkanálkové polyesterové vlákno je vodoodpudivé, nenasákavé a velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost z pokožky na horní vrstvu materiálu. Tam CoolMax, rychleji než jiné textilie, odvádí vlhkost ve formě páry (odpařováním) a reguluje tělesnou teplotu. Excelentní vzdušnost vlákna zajišťuje termoregulační efekt.

 

Copolyester

je materiál používaný na doplňky jako jsou sklenky, slámky, příbory, atd. Copolyester je čirý jako sklo, má vysokou povrchovou odolnost, je dobře odolný proti nárazu a snadno umyvatelný.

 

Coral Fleece

Coral Fleece je extrémně lehký a jemný materiál s velkou objemovou kapacitou, díky které udržuje kolem těla silnou vzduchovou vrstvu. Jeho základem je 100% polyesterové vlákno ve struktuře dlouhých pramenů, které připomínají korálové útesy, porostlé sasankami a mořskými rostlinami.

Oblečení z materiálu Coral Fleece je snadno sbalitelné a po rozbalení se rychle dostává do původního vzhledu. Delší vlas a nebroušený povrch eliminují nepříjené žmolkování. CORAL FLEECE propůjčuje oblečení nejen svoji funkci (tepelně izolační schopnosti, prodyšnost, lehkost atd..), ale také zajímavý vzhled a příjemný pocit uživatele.

 

Cordura

Cordura je tkanina s extrémní pevností a odolností proti oděru. Cordura svojí pevností několikrát převyšuje běžný polyester a nylon.

Výrobky z Cordury, jako například bundy nebo obuv bývají doplněny PU zátěrem nebo naneseným Teflonem, což zvyšuje kvalitu výrobku a uživatelský komfort.

 

Crosta Rovesciata

Crosta Rovesciata je tzv. obrácené kůra. Tato kůže má sílu 2 mm. Výborně odolává atmosférickým vlivům a opotřebení. Kůži je doporučuje nastříkat silikonovým impregnačním sprejem.

 

Dintex

je 100% polyuretan. Materiál Dintex nabízí unikátní kombinaci pevnosti a elasticity. Je vodotěsný a paroprodyšný. Umožňuje rychlé odpařování tělesné vlhkosti a její odvádění na povrch materiálu. Dintex je velice lehký materiál a má nejvyšší úroveň vzdušnosti. Je vhodný do každého počasí. Dintex je vyrobený bez použití toxických látek a je recyklovatelný.

 

Dural

Dural je označení pro různé slitiny hliníku. Obvykle se používá 90 – 96 % hliníku a 4 – 6 % mědi. Oproti čistému hliníku je dural jen nepatrně těžší, ale až 5x tvrdší a pevnější v tahu. Pevnost i tvrdost se zvyšuje tepelným opracováním a zušlechťováním, podobně jako u ocelí.

 

Používají se následující třídy duralu:
7001 – vytvrzený za tepla
7075 – velmi pevná a lehká hliníková slitina
7X5X-T6 SCANDIUM - průměr 9,02 mm, v současností nejlepší duralové pruty na trhu

 

Dural se mimo jiné používá pro výrobu napínacích prutů expedičních, ultralehkých a některých turistických stanů a také zádových výztuh expedičních a turistických batohů.

Duralové pruty jsou v současnosti nejkvalitnější pruty používané pro konstrukce stanů. Používají se také pruty z laminátu a durawrapové pruty.

 

Duratex 600

Duratex 600 je materiál třetí generace. Vyniká nízkou hmotností, vysokou odolností proti oděru a vodoodpudivostí.

 

Durawrap

Durawrapové pruty konstrukcí stanů jsou vyrobeny ze skelného laminátu a jsou potaženy polyesterovou folií, která snižuje možnost rozštěpení a chrání tak před protržením tropika stanu. Durawrapové pruty se označují za mezikrok laminátových a duralových prutů.

 

Flexy systém

Flexy systém je vnitřní segment holí značky Fizan. Je řešený velmi jednoduše a kvalitně.

 

Garmisch Tex

Membrána chránící komfort obuvi.

 

Odolnost proti tlaku vody: 5 000 mm
Paropropustnost:
5 000 g H2O/m2 za 24 hod.

 

Gelanots SoftShell

Gelanots SoftShell je revoluční materiál spojený z pružné vrchní vrstvy, membrány Gelanots XP a vnitřní microfleecové vrstvy, která tepelně izoluje.

Gelanots SoftShell spojuje výhody fleecových a membránových materiálů (100% větru odolnost, vysoká paropropustnost, vodonepropustnost) a mechanickou odolnost nylonu.

 

Odolnost proti tlaku vody: 20 000 mm
Paropropustnost:
20 000 g H2O/m2 za 24 hod.

 

Gelanots XP

Gelanots XP je unikátní membrána, která tvoří dokonalou ochranu proti nepřízni počasí. Zároveň udržuje stálé klima na povrchu těla v klidu i při intenzivní fyzické zátěži.

Membrána Gelanots XP byla vyvinuta pro aktivní outdoorové sporty a její parametry uspokojují i ty nejnáročnější požadavky na komfort uživatele.

 

Odolnost proti tlaku vody: 20 000 mm
Paropropustnost:
20 000 g H2O/m2 za 24 hod.

  • Membrány Gelanost nemají póry a tím se liší od klasických membrán. Mikropóry klasických membrán se na namáhaných místech po čase mohou roztahovat a propouštět vodu.
  • Neporézní Gelanost má dostatečnou odolnost proti tlaku vody i po letech používání.
  • Jsou 100% větruvzdorné což je nutné k zajištění tepelného komfortu uživatele.
  • Membrány Gelanost lze prát v pračce, nesmí se pouze kroutit, odstřeďovat a nedoporučuje se aviváž.

 

Gelanots XP 3L

Gelanots XP 3L je nejvyšší řada membrán Gelanots. Je to třívrstvý laminát, kdy jsou laminací spojeny tři vrstvy: svrchní látka, membrána Gelanost XP a spodní ochrana membrány. Takovýto materiál je určený pro výrobu oděvů do extrémních podmínek.

 

Odolnost proti tlaku vody: 30 000 mm
Paropropustnost: 20 000 g H2O/m2 za 24 hod.

 

Gelanost GXPR

Gelanost GXPR je velmi lehká membrána. Funkční materiál na vnitřní straně je natolik odolný proti mechanickému opotřebení, že jej není třeba chránit podšívkou.

Gelanost GXPR je určen pro výrobu lehkých a skladných oděvů, které můžeme mít vždy s sebou v záloze pro případ nepříznivého počasí.

 

Odolnost proti tlaku vody: 10 000 mm
Paropropustnost: 15 000 g H2O/m2 za 24 hod.

 

Glyramid TR 90

Glyramid TR 90 je velmi lehký, pružný a odolný materiál. Svými vlastnostmi zásadním způsobem zvyšuje komfort, bezpečnost a odolnost celých brýlí.

 

Gooseberry

Gooseberry je lehký polyesterový úplet s vyšším obsahem elastanu. Je tudíž pružný a neomezuje v pohybu. Gramáží odpovídá použití tam, kde zbytečně silná vrstva uživatele spíše obtěžuje a příliš zatěžuje jeho zavazadlo. Jemné počesání na vnitřní straně připomíná svou hustotou povrch plodů angreštu. Odtud pochází i název tohoto materiálu.

 

Gore-tex

Gore-tex je prodyšná, mikroporézní a zároveň zcela voděodolná membrána. Na 1 cm2 připadá 1,4 miliardy pórů. Tyto vlastnosti jsou dány faktem, že každý z pórů je 700 x větší než molekula vodní páry, ale zároveň 20.000 x menší než sebemenší kapka vody. Chemické a materiální vlastnosti membrány jsou trvanlivé.

 

Gore-Tex Extended Comfort

Trvale nepromokavá, extrémně prodyšná membrána, která udrží vaše nohy v suchu a pohodlí za každého počasí i při namáhavé fyzické aktivitě.

Membrána je bez izolační vrstvy, takže nezadržuje teplo. Vhodná také pro indoor použití.

 

Gore-tex XCR

Nejnovější technologií bylo dosaženo vlastností extrémně prodyšného a trvanlivého materiálu. Noha obutá v botě z tohoto materiálu zůstává stále svěží a suchá. Gore-tex XCR je materiál, který dosahuje o 25% lepší prodyšnosti než standardní Gore-tex.

 

High Thermal Fiber

Odolné a lehké polyesterové vlákno s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost (LOFT), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Praní a sušení v pračce.

 

Hollowfibre

Holowfibre 1, 4 a 6 jsou spirálově stočená polyesterová vlákna, která mají 1, 4 nebo 6 kanálků. V těchto kanálcích je zadržovaný vzduch, který se zahřívá teplotou těla a způsobuje tak jejich výborné tepelně izolační vlastnosti. Čím více kanálků vlákno má, tím lépe tepelně izoluje.

Díky pružné vazbě mají vlákna výborný loft. Díky vrstvě silikonu na povrchu vláken je dosaženo maximální životnosti, vlákna výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti a jsou rychle schnoucí a nealergická. Lze je klasicky prát i sušit.

 

HiCor

HiCor je velmi pevná nylonová tkanina. Je otěru vzdorný a má PU zátěr, který zabraňuje průniku vody.

 

IsolWool – 50 % Polypropylén + 50% Vlna

Dokonalá kombinace 50% Merino vlny a 50% polypropylénu Meraklon. Zlepšuje mechanickou odolnost vlny. Ponožky vyrobené z tohoto materiálu vynikají obdivuhodnou odolností a zároveň výjimečným tepelným komfortem. Ponožky vyrobené z materiálu ISOLWOOL jsou až 5x odolnější než 100% vlněné ponožky. Velmi vysoká tepelná ochrana díky izolační schopnosti polypropylénu Meraklon a strukturálním vlastnostem vlny. To zaručuje ideální teplotu pro tělo i v nejhorších klimatických podmínkách.

 

Laminát

Laminát se mimo jiné používá pro výrobu prutů konstrukcí stanů. Laminátové pruty jsou levnější než duralové, ale jsou těžší a náchylnější k prasknutí, hlavně především v nízkých teplotách. Stále jsou ale velmi žádané, kvůli nižší ceně a, pro mnoho uživatelů, postačující kvalitě. Používají se také pruty durawrap, které jsou potažené polyesterovou folií.

 

Merino

Vlna Merino je nejkvalitnější australská vlna, která zaručuje suchou pokožku a poskytuje vynikající tepelnou izolaci a odvod vlhkosti. Prádlo z vlny merino je vyhlášené především pro tepelný komfort, který poskytuje. Prádlo ani při delším použití nezapáchá a přirozeně se zbavuje vlhkosti.

 

Merino Mountain Ship

Úplet Mountain Sheep je 100% merino vlna z hor Nového Zélandu. Ultratenká vlákna zaručují jemnost materiálu a příjemný pocit uživatele. Vlna má výborné izolační a absorpční schopnosti, dobře dýchá, odvádí pot od těla, hřeje i ve vlhkém stavu a redukuje pachy spojené s pocením.

Oblečení z merino vlny se používá nejen jako prádlová (kontaktní) vrstva oblečení, ale i jako vrstvy další, které přirozeným způsobem pracují s vlhkostí a poskytují vysoký tepelný komfort.

 

Merrino SUPER FINE

je vlna o průměru vlákna 16 mikronů. Toto je nejjemnější merino vlna, kterou chovatelské farmy v současnosti produkují. Řada lidí s alergií na běžnou vlnu má vůči merrino vlně opačný postoj nezpůsobuje jim alergickou reakci.

 

Midsole System

Systém vnitřní podrážkové vrstvy byl vyvinut za účelem dosažení většího komfortu a maximálního výkonu boty. Díky tomuto exklusivnímu systému noha v botě již nenapadá na tvrdou plochu podrážky, ale na tvárnou mezipodešev boty. Internal Midsole System dynamicky kopíruje nohu a tak minimalizuje pohyb nohy uvnitř boty, čímž zamezí případnému tření a odírání nohy. Technologie značky Aku.

 

Natural Shape

Obuv vybavená unikátní technologií Asolo Natural Shape respektuje přirozený tvar chodidla. Díky sníženému nártu, vložce tvarované do anatomické kolébky, která přirozeně kopíruje tvar chodidla, a širší špičce umožňující dostatek prostoru pro rozvinutí prstů a nožní klenby při došlapu, tvoří chodidlo a bota jeden přirozený celek. Lépe padnoucí bota nabízí větší komfort při nošení, bezpečnost a stabilitu i v náročném terénu, intenzivnější pocit při pohybu v přírodě a s tím související možnost okamžité reakce chodidla v případě nebezpečí.

 

Nubuk

Nubuk je nejkvalitnější svršková kůže s dlouhou životností. Vyrábí se z ní především obuv pro zvláště náročnou klientelu.

 

NoWind

NoWind je třívrstvý laminát. Jde o spojení horní fleecové vrstvy, membrány a spodní ochranné vrstvy. Výsledkem je 100% větru vzdorný, vysoce paropropustný, měkký a uživatelsky komfortní materiál.

 

Nylon

Nylonové materiály jsou velmi pevné a lehké mikrovlákenné tkaniny, předurčené svými vlastnostmi k výrobě vybavení pro běžné i extrémní využití při aktivním pobytu v přírodě. Nylon je první syntetické vlákno, které mělo komerční úspěch. V outdoorovém vybavení se používá např. pro výrobu podlah stanů nebo spacích pytlů.

Pro zvýšení komfortu se také používá jemnější forma vláken, tzv. Nylon Micro.

 

Nylon 6.6 Strech

Nylon 6.6 Strech je pružná, velmi odolná látka, která se používá na obzvláště namáhané partie oděvů. Elastická schopnost umožňuje zvýšení rozsahu pohybu. Vysoká odolnost proti otěru je srovnatelná s Cordurou.

 

Nylon DWR+

Nylon DWR+ (Durable water repelent) je větruvzdorný a vodoodpudivý. Mikrostruktura tkaniny navíc propůjčuje nylonu výbornou prodyšnost, takže zabraňuje srážení vodních par na jeho vnitřní straně.

Základem materiálu je pevné nylonové vlákno o průměru 40x slabším než je lidský vlas. Struktura těchto vláken nepropouští různé druhy zateplovacích náplní, zadržuje vítr vně a teplý vzduch uvnitř oblečení. Tato struktura je vodoodpudivá (ne vodotěsná), je prodyšná a přitom lehká a sbalitelná do zanedbatelného objemu. Absence jakékoli membrány prodlužuje trvanlivost materiálu na téměř nekonečno.

Oděvům zhotoveným z Nylonu DWR+ se nelepí švy, protože parametr vodoodpudivosti je poměrně nízký na to, aby mělo lepení švů smysl, ale dostatečně vysoký, aby uživatele ochránil před slabým deštěm trvale či před silným přívalem delší čas. Tento kompromis je plně vyvýžen prodyšností, lehkostí a sbalitelností tohoto oblečení.

Každý kousek oblečení je dodáván smalým obalem, do kterého je možné větrovku či kalhoty snadno a rychle namačkat a výsledný balíček uložit v kapse, ledvince, či batohu. Nenápadné balení zajistí, že uživatel o své větrovceprakticky neví,, dokud ji nepotřebuje. Netíží jej na zádech a nepřekáží v zavazadle.

Proto se také větrovky a kalhoty z Nylonu DWR+ často používají jakozáložní vrstva, připravená pro případ náhlé změny počasí, jako ochrana proti větru po náročném výstupu či při sjezdu a kole, kdy se zapocené tělo až příliš chladí větrem.

 

Nylon Wicking

Nylon Wicking je velmi pohodlná a prodyšná tkanina ze 100% nylonových vláken. Tato vlákna mají speciální úpravu – tzv. knotový efekt. Tím se vzhledově, ale především pocitově nejvíce přibližují přírodním vláknům.

Výsledná tkanina je měkká, splývavá a na dotek příjemná jako např. bavlna. Zachovává si však tvarovou a barevnou stálost, lehkost, pevnost a odolnost Nylonu. Vlákno s úpravou Wicking navíc dobře odvádí tělesnou vlhkost z pokožky. Na rozdíl od přírodních vláken je nenasákavé – tudíž nezadržuje vlhkost a nestudí, ale vlhkost odvede na povrch aby se odpařila a tkanina zůstává suchá.

 

OC system

OC systém je odnímatelný systém dvou "nesmeků" na spodní straně obuvi. Hroty míří směrem do podešve; když je otočíte míří směrem ven a zabraňují uklouznutí na ledu. Můžete je i snadno odejmout.

 

Outlast

Vlákno Outlast se používá především pro výrobu zimních ponožek. Jde o inteligentní patentované akrylové vlákno s integrovanými mikrokapslemi, nazývanými Thermocules. Když se začne noha přehřívat, vlákno Outlast nohu ochlazuje. Jakmile se noha ochlazuje, vlákno uvolňuje zpátky uchované teplo a tímto nohu ohřívá. Ponožky z Outlast vlákna zvyšují výrazně komfort. Tohoto efektu je docíleno díky vysokému skupenskému teplu tání vlákna Outlast. Přičemž samotná teplota tání se pohybuje v rozmezí od 35 do 37°C.

 

Pampas

Pampas je speciální trvalá úprava kůže. Na kůži se na za tepla nalisuje vrstva plastu, která je odolná proti vlhkosti a oděru.

 

Pertex

je velmi lehký a pevný materiál z nylonu. Je vodoodpudivý a odolný vůči větru. Zároveň si zachovává vysokou pordyšnost díky mikrostruktuře tkaniny.

 

Peří

Peří je tradiční, osvědčený a zároveň nejvýkonnější izolační materiál. Při správné údržbě a ošetřování poskytuje svým uživatelům maximální tepelný komfort při velmi nízké hmotnosti a vysoké sbalitelnosti, vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.

 

Kvalita péřové náplně je udávána dvěma charakteristikami:

  1. podílem prachového peří ve směsi (př.: 90/10 = 90% prachu, 10% pružných drobných pírek)
  2. plnivostí, tedy schopností zaujmout maximální objem a loft

Nejčastěji používané směsi:

90/10, cca 750 cuin ... nejkvalitnější směs, používá se pro expediční spacáky a tehdy, kdy je rozhodujícím požadavkem vysoká izolační schopnost při minimální hmotnosti
90/10, cca 600 cuin ... cenově přístupné a přitom vysoce kvalitní spací pytle
70/30, cca 550 cuin ... běžné spací pytle

 

Polartec Power Stretch Pro

Polartec je lehký a velmi hřejivý materiál, pružný ve všech směrech, odolný proti oděru a velmi prodyšný pro tělesné výpary. Používá se jako základní, střední nebo vnější vrstva oblečení, neomezuje v pohybu a je ideální pro sport a aktivní pobyt v přírodě.

Polartec Power Stretch PRO je materiál původní konstrukce s obsahem Nylonu ve vnější vrstvě. Tím se výrazně odlišuje od všech podobných textilií.

 

PolarTherm

PolarTherm je fleecový materiál pro oděvy střední izolační vrstvy. Je výborně prodyšný a tím umožňuje odvod potu k vnějším vrstvám oblečení.

 

Polyester

Polyesterová vlákna dnes nalezneme prakticky ve všech textilních výrobcích. Polyester je odolný na světle a vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Velmi málo vlhne a rychle se suší.

Polyesterová vlákna se používají např. pro výrobu stanů a bund. Dutá polyesterová vlákna se používají jako náplň spacích pytlů a jsou alternativou k peří. Tkaniny z polyesteru jsou lehké, málo se mačkají, jsou pevnější a trvanlivější.

 

Polyetylen

Polyetylen je termoplast. Používá se mimo jiné pro výrobu podlážek stanů. Polyetylen je méně odolný než nylon, zejména v nízkých teplotách. Stále je ale hojně využíván, především pro svoji nízkou cenu.

 

Polyguard 3D

Polyguard 3D je světově jeden z nejlepších izolačních materiálů, které se používají v extrémních podmínkách.

Jeho základem je nekonečné duté mikrovlákno, jehož trojúhelníková dutina je příčinou nízké hmotnosti. Vlákno se stáčí do smyček a v místech křížení se tepelně svařuje a takto vytvořené pružiny vytvářejí izolační rouno s jedinečnými vlastnostmi.

Výsledkem je Polyguard 3D – odolný, vysoce trvanlivý, pružný materiál, který si zachovává loft i po dlouhodobém používání, stlačování, praní a sušení. Vlákna se nesetřepávají, neoddělují, necuchají a netvoří chomáče či ztenčená místa ani po letech používání. Polyguard 3D vychází v nezávislých testech takto: nejlepší izolace, nejvyšší životnost.

Na povrchu vláken je (díky jejich mikroskopickým rozměrům a vysoké hustotě) vázáno tak velké množství molekul vzduchu, že Polyguard 3D se izolačními vlastnostmi i měkkostí nejvíce ze všech syntetických materiálů přibližuje peří, se kterým je výkonem plně srovnatelný.

 

PrimaLoft Sport

PrimaLoft je jeden z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů pro outdoorové a extremní použití na současném trhu. Tato technologie byla původně vyvinuta pro armádu USA jako syntetická náhrada za husí peří, která však neabsorbuje vodu a její vysoký výkon a tepelně izolační schopnosti se téměř nesnižují ve vlhkém prostředí.

PrimaLoft používá patentovanou strukturu ultra jemných mikrovláken s dutými vlákny větších průměrů, čímž je dosaženo velmi specifických výkonových charakteristik. Na povrchu mikrovláken je díky jejich mikroskopickým rozměrům vázáno velké množství molekul vzduchu, které zajišťují jeho tepelně izolační schopnosti i při nižší výšce izolační vrstvy. Díky dutým vláknům větších průměrů je zachován tzv. „loft“ i po dlouhodobém používání, stlačování, praní a sušení.

Nový PrimaLoft Sport byl zcela přepracován s použitím nové Convexion Technology, aby získal větší objem a výkon. Bylo dosaženo o 15% objemnější a teplejší struktury izolačního rouna, nadýchanější ultra-jemná vlákna vytvářejí dokonalejší izolaci, teplo bez velké hmotnosti a nesrovnatelné pohodlí.

PrimaLoft Sport se ze syntetických materiálů nejvíce přiblížuje peří jak tepelnou izolací, tak lehkostí, měkkostí, stlačitelností a prodyšností. Snadno se udržuje, lze jej klasicky prát, velmi rychle schne. Na rozdíl od peří je Primaloft velmi vhodný i pro alergiky, jeho speciálně ošetřená ultra-jemná vlákna pomáhají tvořit voděodolnou izolační strukturu, uživatel zůstane v suchu a teple i při extrémních podmínkách.

 

PU

PU neboli Polyuretan se nanáší na textilie a zabraňuje pronikání vody. Tím samozřejmě zvyšuje využití textilie v nepříznivém počasí.

 

ShellTec

ShellTec je Softshellový laminovaný materiál s odlehčeným, dostatečně prodyšným PU zátěrem. Materiály skupiny ShellTec plně odpovídají nárokům současného trendu zvaného SoftShell. Tento trend přináší různá řešení na společné zadání, tedy na oblečení, které je možno využívat během celého roku na cca 80% všech aktivit a podnebných podmínek, které venku připadají v úvahu. Na to musí mít softshellové věci dostatečnou prodyšnost (kostrukční i materiálovou), dobrou vodoodpudivost a musí být lehké, skladné a se snadnou údržbou. Materiály ShellTec, které si pro výrobky Warmpeace vyvíjíme sami, splňují všechny výše zmíněné požadavky a každou sezonu se díky obecné spokojenosti uživatelů jejich škála rozrůstá.

 

Parametry materiálů ShellTec

ShellTec Square

Vnitřní mikrofleecová vrstva má strukturu drobných čtverečků (square structure), která urychluje odpařování tělesné vlhkosti. Vnější stranu laminátu tvoří odolná nylonová tkanina s vodoodpudivou úpravou.

ShellTec Tight

ShellTec Tight je třetí generace laminátů SHellTec. Se svóji vysokou paropropustností nabízí natolik vysokou odolnost proti vodě, že přímo vybízí k použití technologie lepených švů.

Vnější strana je lehká a odolná tkanina, vnitřní strana je prodyšný mesh.

Shell Tec

Smile Skin

SmileSkin Ex10D

 

Smile Skin Stretch

 

Smile Skin Thin Stretch

 

Teflon

je úprava vláken, které se napouštějí a upravují tak, aby látka byla vysoce vodoodpudivá a zachovala si původní vzdušnost, měkkost a splývavost. Vodoodpudivý efekt neklesne pod 50% původní úrovně ani po 40 praních.

 

TechnoSoft

TechnoSoft je SoftShellový materiál – třívrstvý laminát. Vnější vrstva je pružná nylonová tkanina, prostřední je membrána a spodní vrstva je termoizolační microfleece.

TechnoSoft spojuje výhody fleecových a membránových materiálů (100% větru odolnost, vysoká paropropustnost, vodonepropustnost) a mechanickou odolnost nylonu.

 

Odolnost proti tlaku vody: 10 000 mm
Paropropustnost: 10 000 g H2O/m2 za 24 hod.

 

Tecnopile

Tecnopile je fleecový materiál vysoké hustoty. Používá se pro výrobu tepelně izolačních oděvů.

 

Texit

Membrána Texit je mikroporézní membrána. Odolnost proti tlaku vody jsou 4 000 mm. Póry membrány Texit jsou 10 000 x menší než je molekula vody, čímž je zaručena nepromokavost, odolnost proti větru a prodyšnost.

 

Thermicfibre

Thermicfibre je nástupce vlákna Hollowfibre. Thermicfibre jsou spirálově stočená polyesterová vlákna, která mají 1, 4 nebo 6 kanálků. Vzduch zadržovaný v těchto kanálcích způsobuje jejich vynikající izolační schopnosti. Díky pružné vazbě a specifickému ukládání do vrstev dosahují vlákna dobrého loftu. To znamená, že po vybalení z obalu zaujmou původní objem a vyplní prostor komor spacího pytle. Maximálního účinku a životnosti je dosaženo nanesením vrstvičky silikonu na povrch vláken, které fixuje vzájemnou polohou vláken a snižuje vzájemné tření. Dutá vlákna výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou minimálně nasákavá, rychle vysychají, jsou nealergická. Snadno se udržují, lze je klasicky prát a sušit.

 

Thermolite

Thermolite je duté vlákno, které na svou váhu poskytuje nebývalý tepelný komfort a přitom zůstává extrémně prodyšné.

 

Thermolite Quallo

Thermolite Quallo představuje 7 dutinkové duté vlákno. Rouno z tohoto vlákna zajišťuje vysoký tepelný komfort a měkkost spacího pytle.

Schne 3x rychleji než peří, je antialergenní a lze jej prát v pračce.

 

Thinsulate

Thinsulate je tepelně izolační materiál, který se používá jako náplň rukavic, obuvi, spacáků i bund. Tyto výrobky jsou poté většinou určeny do extrémně chladného klimatu.

 

UV 400

UV 400 – označuje, že brýle chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Tedy před neviditelným a škodlivým ultrafialovým zářením. 

Viditelné sluneční záření má vlnovou délku od 400 do 780 nm.  Následuje infračervené záření s vlnovou délkou od 780 nm.

UV záření

Pro tělo je UV záření škodlivé: způsobuje spálení kůže a může vyvolat i některé oční nemoci. Rozděluje se na záření dlouhovlnné UVA (315 – 400 nm), středovlnné UVB (280 – 315 nm) a krátkovlnné UVC (100 – 280 nm). UVC je pohlcováno atmosférou.

 

Vachetta Camoscio

Kvalitní silná voduodpuzující kůže, vyčiněná přírodním způsobem. Zaručuje nepromokavost až 10 hodin, zároveň je vzdušná a poddajná.

Pro zachování co nejdelší nepromokavosti je vhodné ji impregnovat silikonovým sprejem.

 

Vibram

Vibram je dnes známe synonymum pro „kvalitní podešve“ obuvi. Italská firma Vibram byla založena v roce 1954 a jako první její produkty používali horolezci, kteří do té doby pro své výstupy používali kombinaci různých typů obuvi.

Vibram dnes vyrábí přilnavé podešve pro horolezectví, turistiku i pro využití v městských podmínkách. Různé systémy podešví Vibram zkvalitňují chůzi a snižují riziko uklouznutí i ve velmi náročných podmínkách.

 

YKK

YKK jsou značkové zipy renomovaného japonského výrobce.

YKK waterresistant je speciální vodě odolné provedení zipů pro nepromokavé oděvy.